Automuzeum Liberec

Zajištění testací
Závody veteránů

Automuzeum Liberec

Spolek Automuzeum provozuje motoristické muzeum, které naleznete v areálu vratislavického pivovaru Konrad v Liberci.

Aktuální expozice připomíná konstrukčí etapu výroby osobních automobilů s motory vzadu. Drtivá většina exponátů je pojízdná, proto je možné, že je uvidíte i pojíždět na dvoře přímo pod pivovarským komínem!

Vedle unikátního drátěného modelu legendárního vozu Volkswagen Brouk, který známého konstruktéra z Vratislavic - Ferdinanda Porsche proslavil po celém světě, zde najdete i další následné konstrukce vozů pocházející svým základem právě z Brouka, jako jsou automobily VW Karmann Ghia, Porsche 356, atd. Nechybí však ani konstrukce Porscheho následovníků, jako je legenda Porsche 911.

Nemůžeme však opomenout ani automobily různých dalších světových automobilek, jako Fiat, Škoda, nebo Zaporožec, jenž také vynikaly svou konstrukcí s motory uloženými vzadu.

V předsálí si přijdou na své i milovníci motorek, které jsme byli zvyklí vídat na našich silnicích v dřívějších dobách.

automuzeum liberec

Naskytne se i tento pohled na expozici!

automuzeum liberec 1

Viděli jste už čtyřdvéřový velorex?

automuzeum liberec 2

Najdete nás za plechovými vraty smiley